Keramika Soukup - koupelny a kuchyně pro každého

O nás

Historie firmy

Jiří Soukup

Začátky dnes velmi úspěšné společnosti Keramika Soukup byly velmi prosté. Jiří Soukup si během svého mládí brigádně přivydělával jako obkladač. Po revoluci odešel do Německa, kde pracoval u firmy zabývající se prodejem a následnou pokládkou obkladů a dlažeb. Složil zde i mistrovské zkoušky a získal mnoho cenných zkušeností, které v následujících letech bohatě uplatnil ve vlastním podnikání.

V roce 1992 otevřel svoji první prodejnu v rodné Plzni zabývající se nákupem a prodejem obkladů a dlažeb. Už tenkrát nabízela plzeňská firma v Puškinově ulici široký sortiment od českých i zahraničních výrobců.

V roce 1996 otevřel Jiří Soukup velkoplošný areál v Plzni-Křimicích, zahrnující na jednom místě prodejnu, vzorkovnu a sklad s co možná nejširším sortimentem obkladů, dlažeb a stavební chemie na celkové rozloze 2100 m².

Další významné období firmy bylo v roce 1997, kdy Keramika Soukup expandovala na Slovensko otevřením první slovenské pobočky v Žilině. Stala se tam přímým prodejcem výrobků firmy Lasselsberger a dalších zahraničních výrobců.

V roce 2000 otevřela firma v Žilině vzorkovnu o rozloze 1500 m² a dala tak práci celkem padesáti zaměstnancům.

V roce 2006 otevřela pobočku v Bratislavě. Zde v roce 2015 postavila úplně nový obchodní areál, který podléhá vysokým nárokům na design.

Od roku 2005 po současnost

Vraťme se do roku 2005. Ten byl pro Keramiku Soukup velmi významným. Firma otevřela pobočku nejen v Horažďovicích, ale také ve Spojených Arabských Emirátech – v Dubaji. Ve spolupráci se svými vlastními architekty a projektanty se Keramika Soukup podílela na výstavbě několika dubajských hotelů a rodinných vil. Z Dubaje se snažila proniknout na rychle se rozvíjející a velmi perspektivní arabský trh, příkladem toho je úspěšně dokončené Lázeňské sanatorium v Kuvajtu. Kvůli hospodářským turbulencím v období krizi se však stáhla.

V roce 2007 firma ve spojení se společností Richter+Frenzel úspěšně otevřela vzorkovnu v Praze, kde zákazníci našli kompletně zařízené koupelny vybavené tím nejlepším materiálem.

V roce 2010 uvádí společnost do provozu svůj vlastní, nový showroom - Praha-Stodůlky.

V roce 2013 došlo ke kompletní rekonstrukci showroomu v Plzni-Křimicích. Do svého sortimentu nově zařazuje prodej podlah a dveří včetně realizace.

V roce 2014 firma udělala velké rozhodnutí. Cítila potřebu posunout se dál, jelikož počet zákazníků neustále narůstal. Ve spolupráci s přední německou firmou STILL proto „outsourcovali“ plzeňské sklady. Celý tento proces byl velmi náročný a trval 3 měsíce. Po celou dobu bylo vyváženo zboží jen omezeně, což bylo spojeno s mnohými problémy. Přesto se přechod úspěšně zvládnul a nejvěrnější zákazníci zůstali.

V roce 2016 se Jiří Soukup rozhodl posunout svoji společnost ještě dál. Po předchozí zkušenosti se vzorkovnou v Praze se pan Soukup rozhodl podpořit to, co mu funguje a naopak potlačit to, co se mu nevyplatilo. Jednou z nevýhod vzorkovny Praha-Stodůlky byla poloha daleko od centra Prahy. Rozhodl se proto přestěhovat pražskou pobočku ze Stodůlek více do centra, kde bude zákazníkům blíže. A to s úplně novým konceptem!

 

Nový koncept Soukup Experience

Jedná se o zcela novou koncepci společnosti Keramika Soukup. První vzorkovnu Soukup Experience najdete již od začátku roku 2017 v pražském Karlíně, v novém budoucím designovém centru Prahy. Spolu s novým názvem firmy přišlo nové logo a nová myšlenka. Proč Soukup Experience? Protože je to již dávno, co se společnost zabývá pouze keramikou, či koupelnami. Experience má význam ve smyslu „zkušenost“ nebo „zážitek“ a to je to, s čím firma Keramika Soukup přichází. Hlavním poselstvím firmy nikdy nebyla jen pouhá koupě materiálu a následný prodej. Vždy se zajímala o svého zákazníka, kterému chce poskytnout víc než jen dlaždici. Nový koncept je kromě architektů, designerů, či developerů zaměřený hlavně na lidi, kterým není lhostejné jak bydlí. S tím také souvisí zcela nový způsob prezentace, který se hodně odlišuje od běžných vzorkoven. Ale to se nechte překvapit! Soukup Experience přichází s logem, ve kterém se kloubí tradice firmy Keramika Soukup s inovátorstvím a novým duchem. Keramika Soukup je rodinná firma, která se může pochlubit dlouhou tradicí, založenou na kvalitě svých výrobků. Proto se nevzdala své značky, právě naopak. V novém logu nesměl chybět nosorožec indický, kteří je pro Keramika Soukup tak typický.

V nové dvoupatrové vzorkovně v Karlíně naleznete vše pro bydlení – interiérové i venkovní obklady a dlažby, kuchyně, svítidla, podlahy, nábytek, dveře a mnohem více.

Kromě nové vzorkovny se v Praze v roce 2016 také zprovoznily nové sklady, které spolehlivě plní svou funkci.

 

EET ( §25 Informační povinnost poplatníka) „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

Přijedeme k Vám ZDARMA!